Ledigt jobb från AcneSpecialisten

Starta egen skönhetssalong med hudvård utöver det vanliga!

Genom att testa på sig själv och andra i hennes vänskapskrets så såg hon att det verkligen fungerade. Inspirerad av resultaten utvecklade hon successivt ett unikt program som inkluderar behandlingar och unika produkter för att komma till rätta med ett stort antal hudproblem. Väl hemma i Sverige igen öppnade den första salongen under namnet AcneSpecialisten. Året var 1994, och nu fanns det äntligen hjälp att få för alla de människor som hade acne och annan problemhy. Allteftersom har sedan konceptet utvecklats och anpassats till marknadens behov och förutsättningar.

Acnespecialistens skönhetssalonger tillhandhåller ”allt” inom hudvård och säljer en egen serie hudvårdsprodukter för problemhy.
• Gratis hudkonsultation
• Acnebehandling
• Porrengöring
• Rosaceabehandling
• Klassiska ansiktsbehandlingar
• Milierbehandling
• Peelingbehandling
• Vaxning
• Fotvård
• Frans & Bryn
• Massage

AcneSpecialisten franchiseerbjudande:
• Utbildning
• Startpaket
• Support
• PR-aktiviteter
• Skylt- och designprogram
• Webbsidor
• Handbok
• Central marknadsföring

Vad vi förväntar oss av dig:
Viljan att bli egen, med de fördelar och hänsynstaganden som detta medför inom ett färdigt franchisesystem.

Affärsmässigt kunnande. En franchisetagare hos oss är en säljare och bör ha de nödvändiga kvalifikationerna och stor säljförmåga.

Vi söker färdiga SHR diplomerarade terapeuter som fortfarande har ett brinnande intresse från att lära sig ytterligare.

Ambition, energi och att du tror på dig själv.

Förståelse för och som är beredd på att det blir mycket arbete i början.

En utåtriktad personlighet och har lätt för att umgås med människor omkring dig.

Att starta eget är ett stort steg. Det är viktigt att din familj är positiv och ställer sig bakom ditt beslut.

Arbetsgivare: AcneSpecialisten

Yrkestitel: Starta egen skönhetssalong med hudvård utöver det vanliga!

Yrkeskategori: Övrigt: Sjukvård / Hälsa

Region: Jönköping

Anställningsform: Heltid

Publicerad: 2012-03-05
Ansök nu

För 20 år sedan så upplevde Catharina Dahl personligen att det saknades bra, fungerande lösningar för människor med problemhy. I Sverige fanns det inte någon egentligen långvarig hjälp att få vare sig med hjälp av mediciner, hudvårdsbehandlingar eller produkter. Hon började därför söka efter produkter och behandlingar utomlands och när hon vistades i USA en tid kom hon i kontakt med en amerikansk behandling som fungerade. Här fanns den typ utav produkt som hon sökte efter!

Märk din ansökan med Metrojobb
Ansök nu Spara annons Skriv ut
| Fler

© Metro Nordic Sweden AB | Annonsera | Personuppgiftspolicy | Användning av cookies | Om metrojobb.se | Användarvillkor | Kontakta oss | Metro.se |